Българският ансамбъл се окичи със злато и бронз в Баку

05-05-2024

Българският ансамбъл спечели златен медал от Европейската купа по художествена гимнастика в Баку. Грациите триумфираха на 3 ленти и 2 топки, прибавяйки и бронзовите отличия във финала на 5 обръча.

Златото е първо за ансамбъла от началото на годината. Магдалина Миневска, София Иванова, Камелия Петрова, Рейчъл Стоянов и Маргарита Василева изиграха композицията си с ленти и топки и станаха шампионки с оценка 33.900 точки.

Сребърен медал взе Италия, а третото място беше за представителките на домакините.

По-рано днес Боряна Калейн и Стилияна Николова спечелиха общо три златни медала и един сребърен в последния ден на надпреварата в Азербайджан. Калейн триумфира във финалите на топка и лента и завърши на второ място на обръч.

Николова завоюва златното отличие на бухалки и така за втори път се качи на най-високото стъпало на почетната стълбичка, след съботния триумф в крос битките.